031-37790191
021-66902010

4 بیماری کشنده در اثر مسواک نزدن

4 بیماری کشنده در اثر مسواک نزدن

سال ها از شروع انجمن های دندانپزشکی در جهان می گذرد، آمریکا و بریتانیا در بین کشورهای جهان فعال ترین انجمن های دندانپزشکی را در اختیار دارند که سالانه با داشتن بودجه های میلیون دلاری بر روی علوم و فناوری های مرتبط با دهان و دندان تحقیق می کنند و ثمره آن صدها مقاله و دستاورد و همچنین توسعه علوم دندانپزشکی در سطح جهان می باشد. این موضوع را بدین دلیل خاطر نشان کردم که متوجه شویم دنیای پیشرفته امروزی علاوه بر راحتی، اگر نتواند امنیت و بالا بردن سطح کیفیت زندگی را به ارمغان بیاورد، قطعا چیزی کم دارد. در پی تحقیقات انجمن های پزشکی، در سال های اخیر رابطه های زیادی بین ارگان های بدن انسان کشف شده است. می توان گفت اثر پروانه ای که در حوزه هواشناسی، اقتصاد و مدیریت به کار میرود را میتوان درمورد بدن انسان نیز صادق دانست. اثر پروانه ای در حوزه پزشکی بیان می کند که عمل های کوچک درمورد یک عضو می توانند به اثرات بزرگ در عضو دیگر منجر شوند حتی اگر فکر کنید بین دو ارگان کمترین رابطه وجود دارد.

ادامه مطلب...

4 دلیل برای مسواک زدن که هیچ کس نمی داند

4 دلیل برای مسواک زدن که هیچ کس نمی داند

 شاید حق با شما باشد و فکر کنید اهمیت مسواک زدن بر هیچ کس پوشیده نیست ولی با توجه به اینکه مسواک زدن تقریبا هزینه بسیار اندکی دارد پس چرا هنوز هم درصدی از افراد هستند که به ندرت این کار را انجام می دهند؟ اگر شما جز افرادی هستید که فکر میکنید مسواک زدن فقط باعث تمیزی دندان می شود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. 

ادامه مطلب...

لطفا مسواک نزنید

 لطفا مسواک نزنید

برای شما هم پیش آمده که پس از مسواک زدن مزه بدی در دهانتان احساس کنید؟ هنوز به روش های قدیمی در موقع مسواک زدن، مسواک را به تمام جهات بر روی دندان هایتان می کشید؟ لثه هایتان پس از مسواک زدن خونریزی می کنند؟ مسواک می زنید اما بازهم دچار پوسیدگی و خرابی دندان می شوید؟ پس تا قبل از خواندن این مقاله لطفا مسواک نزنید...

 

ادامه مطلب...

طبیعی ترین شیوه های مسواک زدن

 طبیعی ترین شیوه های مسواک زدن

از دیرباز راه های بسیاری برای تمیز کردن دهان و دندان به مرور زمان اختراع می شده است. میتوان با در نظر گرفتن قدمت مسوامک زدن به اهمیت ویژه آن در سلامت کل بدن انسان پی برد. این اهمیت متاسفانه زمانی روشن تر می شود که با درد زجرآور دندان روبرو شده باشیم. روش های بسیار مختلفی در سراسر دنیا برای پاکیزگی دندان استفاده می شود که معمول ترین آن استفاده از مسواک و خمیر دندان است. اما چه روش های دیگری برای این کار وجود دارد؟ جایگزینی برای مسواک وجود دارد؟ به جای خمیر دندان از چه ماده ای میشود استفاده کرد؟ در شرایطی مانند طبیعت بدون مسواک و خمیردندان چگونه دندان های خود را تمیز کنیم؟

 

ادامه مطلب...

کودکتان مسواک نمی زند؟؟؟

کودکتان مسواک نمی زند؟؟؟

آموزش مسواک زدن به کودکان از کارهای سختی است که غالبا والدین به دلیل باور غلط اهمیت کمتر دندان های شیری کودکان سختی آن را به جان نمیخرند.

اشتباه نکنید راه حل ساده است.

ادامه مطلب...

مسواک بزنید اما ...

مسواک بزنید اما ... 

صحبت درباره مسواک زدن و اهمیت آن بر سلامت دهان و دندان و حتی کل سیستم بدن صحبت درمورد بدیهیات است، تاثیر مسواک و نقشس برجسته آن در زیبایی و سلامت بر کسی پوشیده نیست اما چه چیزهایی را باید در این خصوص رعایت کنیم؟ چرا علی رغم مسواک زدن بازهم ممکن است دندان های سالمی نداشته باشیم؟ مسواک می زنید اما بازهم دچار عفونت دهان می شوید؟ درمورد بهداشت دهان و دندان خود نگران هستید؟

ادامه مطلب...